Biznes bez wąsa?

Chcą zmienić wizerunek przedsiębiorcy!

Zakładanie i rozwijanie własnej firmy, wykorzystywane nowoczesnych technologii w zarządzaniu przedsiębiorstwem czy biznesowy savoir vivre – to tylko niektóre z tematów, jakie poruszane będą podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Zachodniopomorskiem. W ciągu 7 dni w samym tylko Szczecinie odbędzie się blisko 40 bezpłatnych szkoleń, warsztatów i indywidualnych spotkań z zakresu przedsiębiorczości organizowanych przez 20 instytucji i uczelni. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-24 listopada.

Podobnie jak w poprzednich latach, w tym roku Polska również dołączyła do obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - ponadnarodowej inicjatywy, której celem jest promowanie i wspieranie przedsiębiorczości. W województwie zachodniopomorskim wydarzenie odbywać się będzie pod hasłem: „Bez wąsa! – Zmieniamy wizerunek przedsiębiorców”.

„W ramach tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości chcemy pokazać młodym ludziom z regionu, że biznes nie jest zarezerwowany tylko dla starszych panów z wąsem, a sukcesy odnoszą również młode osoby z głowami pełnymi pomysłów” – mówi Kamila Romanowicz z Technoparku Pomerania, który w tym roku został koordynatorem regionalnych obchodów ŚTP.

Co czeka na młodych, przedsiębiorczych?

W dniach 18-24 listopada osoby zainteresowane przedsiębiorczością będą mogły wziąć udział w bezpłatnych biznesowych szkoleniach i warsztatach, grach symulacyjnych, konkursach oraz spotkaniach z przedsiębiorcami. Chętni będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji dotyczących m.in. zakładania firmy, prawnych aspektów prowadzenia biznesu, zarządzania finansami czy pozyskiwania środków na prowadzenie działalności.

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Zachodniopomorskiem odbędzie się łącznie blisko 40 wydarzeń, których organizatorami są uczelnie i organizacje studenckie z regionu: Wyższa Szkoła Bankowa, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości i Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT, AIESEC Szczecin, Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i Studenckie Forum Business Centre Club, instytucje wspierające biznes: Polska Fundacja Przedsiębiorczości, Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarczego, Szczeciński Inkubator Kultury, Stowarzyszenie Media Dizajn, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gospodarczego i Edukacji "Synergia", Centrum Rozwoju Społeczno-Gospodarczego czy Fundacja Transferu Wiedzy i Przedsiębiorczości w Koszalinie, organizacje branżowe: Geek Girls Carrots i Czwartki Social Media, a także Powiatowy Urząd Pracy.

Szczegółowy opis wszystkich wydarzeń na stronie www.bezwąsa.pl.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ogólnoświatowa inicjatywa, której celem jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży szkolnej i studentów. Przez jeden tydzień (w tym roku w dniach 18-24 listopada br.) miliony młodych ludzi na całym świecie będą miały okazję uczestniczyć w szkoleniach i spotkaniach z przedsiębiorcami, którzy odnieśli biznesowy sukces.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2013 na Pomorzu Zachodnim w skrócie:

Data: 18-24 listopada 2013

Miejsce: Szczecin i Koszalin (poszczególne lokalizacje Partnerów)

Dla kogo: młodzież szkolna, studenci, absolwenci, osoby zainteresowane przedsiębiorczością

Partnerzy: 20 partnerów z uczelni i instytucji otoczenia biznesu z regionu

Wydarzenia: niemal 40 szkoleń, warsztatów, spotkań, konkursów i indywidualnych konsultacji

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gospodarczego i edukacji "Synergia"

ul. Żubrów 3/1
71-617 Szczecin

kom.: 501 637 626
tel.: 91 400 38 82
biuro@synergiaszczecin.pl

NIP: 852-259-67-40
REGON: 321187493
KRS: 0000410582

Godziny pracy biura:
poniedziałek - piątek: 08.00 - 16.00