Szanowni Państwo, drodzy Beneficjenci!

Za nami kolejny, niezwykle intensywny rok 2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣ może nieco spokojniejszy od poprzednich (z uwagi na uspokojoną pandemię) jednak niosący za sobą wiele nowych wyzwań. Warto podkreślić, że miniony rok był naszym rokiem jubileuszowym - obchodziliśmy 10. lecie Synergii, z czego jesteśmy bardzo dumni 🎂🥂🍾

Przez tych przeszło 10 lat naszej działalności dużo dobrego się działo. Mamy nadzieję, że jeszcze więcej dobrego przed nami‼️❤️

Patrzymy w przyszłość tylko z pozytywnym nastawieniem 💪🏻😁 Oczywiście, zdarzają się także sytuacje mniej przyjemne, ale komu się one nie przytrafiają❓Staramy się zawsze aktywnie działać dla Was i Was wspierać.

👉🏻Synergia, to współdziałanie👈🏻

👉🏻Synergia, to przede wszystkim ludzie 👈🏻

Zgodnie z naszą dewizą wierzymy, że im więcej wiesz, tym większe masz możliwości, ale prawda jest taka, że nie byłoby NAS bez WAS - naszych Sympatyków, Beneficjentów i Partnerów! 💙

Synergia to zespół ludzi 👉🏻 8️⃣6️⃣ specjalistów, którzy na co dzień podejmują nowe wyzwania!

Czas jednak na konkretne podsumowanie noworoczne👇🏻👇🏻👇🏻
Zabrzmi to nieskromnie, ale liczby mówią same za siebie 😎👉🏻 Przez te wszystkie lata wiele dobrego udało nam się zrobić. A jeszcze wiele przed nami...(i za to kochamy to co robimy 😍)

💪🏻⬇️💪🏻⬇️💪🏻⬇️💪🏻⬇️💪🏻⬇️💪🏻⬇️💪🏻⬇️💪🏻

SYNERGIA W LICZBACH
(stan na 1. stycznia 2023)

✔️ Prowadzimy z sukcesami 4️⃣ własne placówki oświatowe, które wspierają dzieci👦🏻👧🏻🧒🏼, w tym dzieci z niepełnosprawnościami! ♿️

Codziennie, nasz wspaniały zespół stara się możliwie dobrze wspierać naszych wychowanków, poprzez m.in. prowadzenie różnorodnych terapii, takich jak:
🔹terapia integracji sensorycznej,
🔹zajęcia logopedyczne,
🔹zajęcia psychologiczne,
🔹zajęcia z rozwoju funkcji poznawczych, 🔹terapia ręki,
🔹terapia biofeedback
i wiele innych...
👉🏻więcej na www.dziendoberekszczecin.pl

Warto podkreślić, że z powodzeniem oraz imponującymi statystykami (co do ilości uczestników i osób objętych wsparciem):

✔️ zrealizowaliśmy niesamowite akcje, propagujące wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, w tym: Obchody Dnia Autyzmu 💙 oraz Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych ♿️

Działania na rzecz osób z autyzmem, prowadzone pod nazwą „Kwiecień miesiącem autyzmu” zostały uhonorowane m.in. Patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydenta Miasta Szczecin. Wydarzenia te osiągnęły zasięg ogólnopolski, na stałe wpisując się w kalendarz naszych działań, na rzecz propagowania wiedzy na temat autyzmu.

✔️ Stowarzyszenie „Synergia”, zostało przyjęte do zacnego grona członków Ogólnopolskiego Porozumienia Autyzm-Polska 💪🏻🫶

✔️ zrealizowaliśmy 2️⃣ ciekawe i niezwykle potrzebę projekty pn. „Klub Rodzica i Opiekuna” oraz „Kompleksowy program wsparcia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami” współfinansowane ze środków PFRON, przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego.
W ramach w/w projektów zapewniliśmy m.in. zajęcia indywidualne oraz grupowe dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz wsparcie konsultacyjne (w tym indywidualne i warsztaty grupowe) dla rodziców i rodzin osób z niepełnosprawnościami.

✔️ prowadziliśmy działania na rzecz najmłodszych uchodźców przybyłych z powodu konfliktu zbrojnego w Ukrainie, poprzez założenie i prowadzenie Międzynarodowej Świetlicy „Dzieńdoberek”, oferującej wsparcie dzienne i weekendowe dla dzieci i młodzieży z Ukrainy.

✔️ zrealizowaliśmy bezpłatne wsparcie konsultacyjne, w zakresie rozwoju dziecka w ramach tzw. białej soboty (rodzice mogli uzyskać bezpłatne konsultacje dla swojego dziecka. Każda konsultacja trwała ok. 2 godzin. Brali w niej udział: neurologopeda, specjalista integracji sensorycznej, psycholog oraz pedagog specjalny. Akcja cieszyła się ogromnym sukcesem🥰)

✔️ Wzięliśmy udział w wielu akcjach społecznych, w tym licytacje charytatywne, zbieranie plastikowych nakrętek czy wsparcie na rzecz zwierząt.

✔️ Z powodzeniem prowadzimy własny kanał w serwisie youtube, gdzie staramy się publikować bieżące treści edukacyjne i terapeutyczne, w tym np. bajki terapeutyczne czy propozycje ćwiczeń rozwijających dla dzieci
👉🏻 więcej na https://youtube.com/channel/UCxOX8mMfSICpAu54CLLqGxQ

Ponadto dotychczas, w ramach naszej przeszło 10. letniej działalności:

✔️ ponad 4️⃣5️⃣0️⃣ rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami skorzystało ze wsparcia grupowego w ramach prowadzonego przez nas „Klubu Rodzica i Opiekuna”

✔️ponad 3️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ osób skorzystało z naszego wsparcia w postaci kształcenia na współprowadzonych albo prowadzonych przez nas kierunkach i kursach, takich jak:
🔹opiekun medyczny,
🔹elektryk,
🔹kucharz,
🔹cukiernik,
🔹operatorzy maszyn
i wiele innych zawodów a także w postaci egzaminów kwalifikacyjnych w rzemiośle!

✔️ ponad 1️⃣3️⃣0️⃣0️⃣ uczniów skorzystało ze wsparcia w postaci dodatkowych zajęć wyrównawczych, zajęć dodatkowych, różnorodnych terapii, doposażenia w podręczniki, możliwości wsparcia doradców edukacyjno-zawodowych!

✔️ zrealizowaliśmy ponad 1️⃣2️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣ godzin wsparcia w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego dla młodzieży i osób dorosłych a także opracowaliśmy ponad 1️⃣5️⃣0️⃣0️⃣ dokumentów związanych z doradztwem edukacyjno-zawodowym
(w tym testów diagnostycznych, indywidualnych planów działania i innych)

✔️ 2️⃣1️⃣ placówek edukacyjnych skorzystało ze wsparcia w postaci doposażenia, dodatkowych zajęć, utworzenia szkolnych ośrodków kariery, współtworzenia programów rozwojowych i innych!

✔️ ponad 1️⃣5️⃣0️⃣ nauczycieli skorzystało z organizowanego przez nas wsparcia szkoleniowego i doradczego!

✔️ ponad 5️⃣5️⃣0️⃣ uczniów wzięło udział w naszych konkursach plastycznych pn. „Jak dorosnę zostanę…”!

✔️ nawiązaliśmy współpracę z ponad 7️⃣2️⃣ różnymi organizacjami, w tym szkołami, przedszkolami, urzędami, stowarzyszeniami, izbami, fundacjami i innymi, dzięki czemu nasze działania mogą być jeszcze lepsze!

I wiecie co❓

📣Jesteśmy z siebie dumni‼️

♥️ Dziękujemy, że jesteście z nami‼️♥️

dziekujemy

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gospodarczego i edukacji "Synergia"

ul. Żubrów 3/1
71-617 Szczecin

kom.: 501 637 626
tel.: 91 400 38 82
biuro@synergiaszczecin.pl

NIP: 852-259-67-40
REGON: 321187493
KRS: 0000410582

Godziny pracy biura:
poniedziałek - piątek: 08.00 - 16.00